Jaunumi

Meža karjeras diena

22.janvārī mūsu skolā notika Meža karjeras diena. Viesos ieradās AS “Latvijas valsts meži” pārstāvis Pēteris Stepiņš. Skolēniem bija iespēja izzināt karjeras un izglītības iespējas meža nozarē, iepazīties ar Pētera Stepiņa profesionālajām gaitām un lielo pieredzi mežu kopšanā un apsaimniekošanā, izprast meža atjaunošanas un izstrādes īpatnības un gūt ieskatu meža nozares nozīmīgumā un nākotnes perspektīvās, izvēloties karjeru veidot Latvijas valsts mežos.

Lielu interesi radīja praktisko piemēru demonstrēšana. Skolēni tika iepazīstināti ar mežstrādnieka darba tērpu un aprīkojumu. Daudz tika runāts par darba drošību. Skolēnu erudīcija un spēja darboties komandā tika pārbaudīta tilta būvēšanā. Darbam tika piedāvāti vienādi dēļi, no kuriem bez jebkādiem stiprinājumiem bija jāuzbūvē tilts.

Darbā mežā ir nepieciešamas specifiskas zināšanas. Ieskatu skolēni guva darbojoties skolas pagalmā, kur bija jāveic dažādi uzdevumi – bez mērinstrumentiem jānosaka koka augstums, jāatpazīst dzīvnieki/ kukaiņi – meža bojātāji, jāatpazīst dažādas koksnes paraugi u.c.

Amanda Grūbe 10.kases skolniece – 22.01.18 Kalnciema vidusskolā notika Meža karjeras diena. Manuprāt bija diezgan interesants pasākums, kur devāmies ārā pildīt dažādus uzdevumus saistībā ar mežu, arī par spīti aukstajam laikam.

Sagatavotājs:

Zanda Kursīte Kalnciema vidusskolas PKK

EBRU

Kalnciema vidusskolā 5.martā viesojās EBRU tehnikas mākslinieki. 7.-9.klašu skolēniem bija iespēja iepazīties ar mākslinieka profesiju, viņa darba ikdienu, veicamajiem darba pienākumiem, nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, izmantotajām tehnikām. Iejūtoties mākslinieka profesijā, bija iespēja “pielaikot” jaunu, ekskluzīvu, brīnumainu EBRU gleznošanas tehniku ar speciālām krāsām, kas ūdenī neizplūst. Skolēni vēroja paraugdemonstrējumus un praktiski izmēģināja mākslinieka arodu.
Nodarbība “EBRU – māksla uz ūdens virsmas” notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Zanda Kursīte Kalnciema vidusskolas PKK

Skola 2018

Kalnciema vidusskolas 10. – 12. klašu skolēni 23.februārī devās uz Rīgu – Starptautisko izstāžu centru “BT1” Ķīpsalā, izstādi “Skola 2018”, kas aicina skolu jauniešus iepazīties ar izglītības iespējām gan Latvijā, gan ārzemēs. Vislielāko interesi jaunieši izrādīja par augstskolu piedāvājumu – LLU, RTU, LSPA, LU, RSU, BA Turība. Kāds no jauniešiem guva apstiprinājumu savām domām par izglītību nākotnē, bet kāds saprata, ka izvēles ceļš vēl priekšā.
Lai izdodas atrast sev piemērotāko izglītības iestādi pēc pamatskolas un vidusskolas beigšanas!

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Kalnciema vidusskolas PKK Zanda Kursīte

Karjeras diena 2017

13.10. 2017. mūsu skolas 8.un 9.klašu skolēni piedalījās Jelgavas novada izglītības pārvaldes organizētajā pasākumā “KARJERAS DIENA 2017” Zaļeniekos. Pasākuma laikā varēja aplūkot dažādu skolu/ augstskolu stendus un piedalīties dažādās radošās aktivitātēs. Par izglītības iespējām pasākuma dalībniekus informēja Latvijas universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža, Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola, Jelgavas Amatu vidusskola, PIKC Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, PIKC Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, NBS Rekrutēšanas un atlases centrs, LR Zemessardze un Jaunsardze. Skolēniem bija iespēja piedalīties SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” un biedrības “Pārtikas amatnieki” nodarbībā “Lauku attīstība un uzņēmējdarbības veidi”, kurā iepazinās ar uzņēmējdarbības iespējām laukos, tikās ar uzņēmējiem un degustēja mājražotāja produkciju. Īpašu interesi skolēnos raisīja Zemessargu piedāvātās aktivitātes un sacensības. Pasākums izdevies!

PKK Zanda Kursīte un skolas psiholoģe Aija Skane

8.klases viesošanās Rīgas pilī

 

Gaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienu, Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu jaunieši nolēmuši pasniegt dāvanu Latvijai – Patriotisma laika kapsulu, kas tiks radīta trīs gadu laikā iniciatīvas “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” ietvaros.

Lasīt tālāk…

Eiropas sporta nedēļas “Jautrais rīta solis.” 23.-30. septembris

Skolas kross 25. septembris.

Ekskursija uz Igauniju

22.septembrī 9.-12.klase devās mācību ekskursijā uz Igauniju. Iepazīt vēsturiskās vērtības kaimiņvalstī. Apskatīt galvaspilsētu Tallinu no TV torņa, kā arī vecpilsētu. Izpētijām Jūras muzejabagātības un Keilas ūdenskrituma spēku.

“Sportosim svaigā gaisā!”

Veselības nedēļa Jelgavas novadā.

5. – 8. septembrim Jelgavas novadā norisinājās Veselības nedēļa. 6.septembrī Kalnciema vidusskolas sporta laukumā skolēni un skolotāji aktīvi vingroja. Paldies sporta skolotājai Sarmītei Beltei par Veselības nedēļas popularizēšanu skolā!

1.septembris – Zinību diena

“Ar dāliju pušķiem un košajām lapām
Ik skolā nāk septembra rīts;
Mēs sveicinām, labā, un paldies tev sakām,
Ka zinību kamols mums tīts.
Pa stundai, pa dienai, to tinot un veļot,
Visaugstākā kalnā var kāpt;
Un tā gads aiz gada, tās gudrības smeļot,
Pēc gaišākas rītdienas slāpt.”
(I. Driķe)

Vasaras radošo darbnīcu noslēguma ekskursija

9.jūnijā Kalnciema vidusskolas 1. – 4. klases skolēni,kuri piedalījās vasaras radošajās darbnīcās devās izzinošā un brīnišķīgā ekskursijā.
1. Apmeklējām maizes ceptuvi “Lāči”. Ko tik tur redzējām un darījām!
Uzzinājām par maizes ceptuves rašanos,viņu dažādo piedāvāto sortimentu.Visiem bija iespēja uztaisīt un izdekorēt savu cepumu,kopīgi pagatavot kliņģeri un rupjmaizes klaipiņu.
Skolēni raksturoja kā garšīgu,smaržīgu un karstu ekskursiju.
2.Apmeklējām arī Jūrmalas brīvdabas muzeju,kur brīnišķīgas gides pavadībā iepazinām senlatviešu zvejnieku sētu.

Karjeras diena

29.maijā mūsu skolā Karjeras diena. Izzināt karjeras un izglītības iespējas nākotnē, kā arī iepazīstināt ar savām profesionālajām gaitām un karjeras ceļu pie mums ieradās SIA “Karameļu darbnīcas” pārstāve Ilze Priževoite ar palīgiem, kuri skolēniem rādīja karameļu tapšanas procesu, SIA “Austras raksti” dibinātāja un amatniece Aija Mālkalna un Dobeles Dārzkopības institūta dārzniece, pētniece un selekcionāre Ilze Grāvīte.
Pēc pasākuma ievada skolas zālē, skolēnu grupas devās iepazīties ar katra konkrētā speciālista ikdienas darbu. Turpat, klašu telpās, skolēni redzēja Zemgales novada sieviešu tautas tērpu, iepazinās ar tā tapšanu un pareizas valkāšanas principiem. Interesanti – Aija Mālkalna atzina, ka rokdarbi ir viņas aicinājums. Izglītības ceļš, kā arī vēlāk darba gaitas bija pakārtotas viņas hobijam.
Ilzes Grāvītes stāstījumam skolēni sekoja ar interesi, jo daudz dzirdējām par selekciju. Prezentācijā uzskatāmi tika parādīts, kā krustojot divas dažādas plūmju šķirnes var iegūt šķirni ar vēlamajām īpašībām. Arī vārda došana jaunajai šķirnei nav vienkārša. Jāraugās, lai kādai kauleņaugļu šķirnei jau nav tāda nosaukuma, kā arī jāpievērš uzmanība labskanīgumam – nosaukumam jābūt vienādi izrunājamam daudzās valodās.
Karameļu tapšanas procesu skolēni vēroja ļoti aizrautīgi. Karameļu karstā masa, kuru vāra, tad staipa un rullē sildot uz siltas plīts virsmas, līdz iegūst gardu un kraukšķīgu našķi dažādās krāsās. Katrs skolēns izgatavoja arī savu karameli.
Skolēni vairākkārt dzirdēja – jebkuras karjeras ceļš nav viegls, bet, ja seko savam aicinājumam un dara to, kas patīk un dara laimīgu, tad šis ceļš ir īstais.

Kalnciema vidusskolas pedagogs karjeras konsultants Zanda Kursīte

Palmu eļla – Eko pasākums skolā

Pasākumu vadīja Ance Annija Freimane, Egija Grīnberga, Rūta Freimane.

Pavasara ekskursija

Labs darbs, kas padarīts. Mācību gads tuvojas beigām.
Parasti pēdējie mēneši liekas tie grūtākie. Pavasara ekskursija
ir gan kā mācību process, gan arī sava veida atpūta un izklaide.
Arī izklaidējoties var izzināt, aktīvi darboties un mācīties,
tāpēc 7. un 8. klašu skolēni ar audzinātājām I. Cauni un L. Ābomu devās klašu kopējā braucienā uz Rīgu- uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM), kurš ir lielākais mākslas muzejs Latvijā. Apmeklējām un interesanti pavadījām laiku Batutu parkā Jump Space Riga. Tas ir pirmais 1600 m2 plašais batutu parks Latvijā.
Tika izzinoši, veselīgi ,lietderīgi un jautri pavadīts laiks.

7. klases audz. I. Caune

“Notikums pagalmā”

Kalnciema vidusskolas Dramatiskais pulciņš šogad ir iestudējis uzvedumu ” Notikums pagalmā” pēc Annas Sakses darba motīviem.Dramatiskajā pulciņā darbojas skolēni no 3. – 6.klasei. 26.maijā Ģimeņu dienas ietvaros pulciņš vecākiem rādīja uzvedumu.

Pēdējais zvans

13. maijā Kalnciema vidusskolā skanēja Pēdējais zvans 9. un 12. klasēm. Novēlam veiksmi un labus rezultātus eksāmenos.

Jelgavas un Ozolnieku novada mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāju apbalvošanas pasākums

 

11.maijā notika Jelgavas un Ozolnieku novada mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāju apbalvošanas pasākums.Šajā mācību gadā12.klases skolniece Alise Veide ieguva 3.vietu novada matemātikas olimpiādē un 3.vietu novada ekonomikas olimpiādē, bet 7.klases skolnieks Endijs  Gribusts ieguva otro vietu novada matemātikas olimpiādē. Skolēnus olimpiādēm sagatavoja skolotājas Ina Jēgermane un Inga Feldmane. Sveicam skolēnus un skolotājas.

Eiropas diena

9.maijā skolā tika atzīmēta Eiropas diena. Skolas pagalmā vēju tvēra vēja dzirnaviņas ar Eiropas simboliku.  Akcijas “Atpakaļ uz skolu “ ietvaros, skolā viesojās Latvijas Bankas starptautisko attiecību un komunikācijas pārvaldes speciālists Kaspars Kravinskis. Tiekoties ar 7.-9.klašu un  10.-12. klašu skolēniem, viesis pastāstīja gan par Eiropas Savienības vēsturi, gan par mūsdienu aktualitātēm,  kā arī dalījās savas karjeras pieredzē. Skolēni, kuri pareizi atbildēja uz jautājumiem, saņēma piemiņas balvas.

ZZ Čempionāta pusfināls Liepājā.

10. maijā mūsu skolas 7. klases skolēni kopā ar audzinātāju piedalījās ZZ Čempionāta pusfinālā Liepājā, kas notika pilsētas stadionā “Daugava”.

Klase ieguva skatītāju balvu par labākajiem tērpiem.

ZZ Čempionāts ir gada lielākais un gaidītākais notikums Latvijas skolēnu vidū, kuru jau 11. gadu organizē Zelta Zivtiņa. Tās ir aizraujošas 1.-12. klašu sacensības, kurās tiek mests izaicinājums gan fiziskajām spējām, drosmei un cīņassparam, gan erudīcijai, atjautībai, komandas garam un radošumam.

7. klases audzinātāja I. Caune

 
 

Folkloras kopa “Sudrabiņš” konkursos un skatē.

Marts un aprīlis folkloras kopai bija spraigs konkursu laiks.31. martā 4 kopas dalībnieces-Selīna Votinova, Alīna Ivanova, Karīna Bogdanova, Diāna Pomorceva – piedalījās Zemgales novada Tradicionālās dziedāšanas konkursā “Dziesmu dziedu, kāda bija 2017” un ieguva Mazo dziedātāju diplomus. 13.aprīlī Vilces kultūras namā norisinājās PEPT Zemgales novada sarīkojums -skate, kur kopa rādīja savu programmu “Bāliņš ara kalniņā”, saņemot 1.pakāpes diplomu. 22. aprīlī ceļu uz Rīgu muzikantu konkursa “Klaberjakte 2017” finālu mēroja ermoņiku spēlētājs Edvards Dāvis Klovs, par izjusto spēli saņemdams 2. pakāpes diplomu un žūrijas simpātiju balvu.
5. un 6. maijā folkloras kopa bija to 1500 dalībnieku vidū, kas Vecpiebalgas novadā svinēja 33. Latvijas Bērnu un jauniešu folkloras svētkus.Paldies visiem dalībniekiem par izturību un centību, vecākiem, it īpaši Sandrai Kuļešai, par atbalstu un palīdzību!
Folkloras kopas vadītāja Dzintra Ķezbere.

Hei, Kalnciema vidusskolas skolēn, skolotāj, skolēna radiniek, novadniek! Vai lepojies ar mūsu skolu? Mums ir ar ko lepoties! Jo tieši mūs LNT brokastu ļaudis jau otro reizi ir izvēlējušies kā “bāzes vietu” patriotu nedēļas raidījumiem! Skaties “LNT brokastis” laika posmā no 4. -7. maijam un iesaki šīs pārraides arī citiem!

SKATIES LNT BROKASTIS 4.-7. MAIJĀ!

Svētku brīvdienās no 4. līdz 7. maijam skaties LNT brokastis – kā vokālās grupas “Latvian Voices” dalībnieces tika galā ar jaunsargu pārbaudījumiem… LNT Brokastis Oskars Lepers Jaunsardze Latvian Voices

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1545372555481176.1073742110.202861063065672&type=3

Kalnciema vidusskola aicina gan 5 – 6 gadīgos bērnus, gan 1.-12.klašu skolēnus mācībām mūsu skolā.

Šī gada 17.maijā plkst. 16.00 aicinām uz sapulci vecākus, kuru bērni 2017.gada 1.septembrī uzsāks mācības 5-gadīgo bērnu grupā un 1.klasē.

 

Mātes dienas koncerts

Jelgavas un Ozolnieku novadu vides interešu izglītības pasākums “Burto dabā, vidē, visumā”

3.maijā Kalnciema vidusskolā notika Jelgavas un Ozolnieku novadu vides interešu izglītības pasākums “Burto dabā, vidē, visumā”. Pasākuma tēma šogad bija “Mežs”. Aktivitātēs piedalījās 10 komandas no 9 skolām. Kā katru gadu, aktīvi darbojās arī mūsu skolas komanda no 7.klases – Signija Zandovska, Viktorija Jegorova, Ance Annija Freimane, Endijs Gribusts un Kristaps Markots. Pasākumu organizēja Vides izglītības pulciņa vadītāja Sanita Lapāne.

Jelgavas novada deju skate.

2017.gada 28.aprīlī Kalnciema vidusskolas tautisko deju dejotāji piedalījās ikgadējā Jelgavas novada deju skatē. Dejotāji parādīja labu sniegumu.

1.-2. klašu deju kolektīvs skatē ieguva 44 punktus un I pakāpes diplomu!

3.-4. klašu deju kolektīvs ieguva 41 punktu un arī I pakāpes diplomu!

Dejotāji saņēma žūrijas  atzinību par smaidiem priekšnesuma laikā, kas nav nemaz tik viegli, ņemot vērā uztraukumu! Par pareizi un labi sakptiem tautas tērpiem, paldies jāsaka skolotājai Undīnei Sprieslei. Paldies arī vecākiem par atbalstu!

“Gardēžu klases” 8.klase

8.klases audzēkņi aprīlī piedalījās Rimī rīkotajā konkursā” Gardēžu klases” no 269 klasēm pusfinālā tika 30 klases arī mēs. Finālā no 30 klasēm tika 10 klases.
Mūsu iesūtīto konkursa pusfināla mājasdarbu – foto un video – esam nodevuši Facebook lietotāju vērtējumam “Rimi Bērniem” Facebook lapā, kur laika posmā no 14. aprīļa līdz pat 12. maijam ikvienam ir iespēja balsot par savu “Gardēžu klases” favorītu. Tas video vai foto, kas iegūs visvairāk Facebook lietotāju reakciju “like” un “share”, iegūs “Rimi” dāvanu karti 100 eiro vērtībā, tāpēc aicinām būt aktīviem!

Jauno velosipēdistu forums 2017

4. un 5. kl. komandas piedalījās „Jauno velosipēdistu forumā 2017”. Komandai bija jāveic šādi pārbaudījumi – ceļu satiksmes noteikumu un satiksmes drošības jautājumi (velosipēdu vadītāju kvalifikācijas eksāmens), pirmās palīdzības sniegšana, velosipēdu tehniskā stāvokļa pārbaude un praktiskās braukšanas iemaņu pārbaudījumi. Dalībnieki tika apbalvoti ar atzinības rakstu un suvenīriem.

Paldies sk. Iritai Kulmanei, Sk. Inetai Āboliņai un Aldim Laumanim!

Lieldienu pasākums

Š.g.12.aprīlī sākumskolas skolēni pulcējās uz Lieldienu pasākumu.
Pasākumā ripinājām olas, skaitījām latviešu tautasdiesmas un gājām rotaļās.
Sākumskolas skolotājas.

“Pavasara spriņģošana”

2017.gada 24. martā Ānes kultūras namā pulcējās Jelgavas un Ozolnieku novadu pirmsskolas grupu tautisko deju kolektīvi uz kopīgu “Pavasara spriņģošanu”. Arī mūsu skolas 21 pirmsskolnieks piedalījās šajā pasākuma. Deju kolektīvs bija sagatavojis 2 dejas. “ Gailītis un vistiņa”  un “ Šūpļa dziesma Incītim”. Kopā pasākumā piedalījās 130 bērni. Pēc koncerta notika jautra spriņģošana kopā ar atraktīvo gaili.

 

 

Skatuves runas konkurss

Kalnciema vidusskolas 3. klases skolniece Alīna Ivanova piedalījās Latvijas izglītības iestāžu Zemgales reģionālajā skatuves runas konkursā, kurš notika Bauskas pilsētas Bērnu un jauniešu centrā. Alīna konkursam bija sagatavojusi M. Laukmanes dzejoli ”  Mēs tā sarunājām”  un Vika literāro pasaku “ Pasaka par zaķi un sniegavīru’. Žurija atzinīgi novērtēja Alīnas sniegumu un piešķīra pirmās pakāpes diplomu.

Aktivitātes brīvlaikā

5.klase un klases audzinātāja brīvlaikā piedalījās izlaušanās spēlē, cīnījās dusmīgo putnu boulingā, brauca hoverboardu Pepijas savrupmājā uz vistas kājas. Peldējās baseinā un mielojās „Čilli Picā”.

Stokholma – pavasara brīvlaiks

Pavasara brīvlaikā 7. klases skolēni kopā ar klases audzinātāju I. Cauni, ģeogrāfijas skolotāju S. Lapāni  un Ances mammu- T. Freimani devās kruīza ceļojumā  uz STOKHOLMU.

Lasīt tālāk…

Zelta muzikanta diploms

10. martā Iecavas kultūras namā notika PEPT Zemgalas novada muzikantu konkurss “Klaberjakte”, kurā mūsu folkloras kopu pārstāvēja 11. klases skolnieks Eduards Klovs ar ermoņiku spēli. Šo instrumentu Eduarda dzimtā spēlējis vecaistēvs, bet zēns to apguvis pašmācības ceļā. Konkursā tika iegūts Zelta muzikanta diploms un iespēja piedalīties konkursa finālā Rīgā.

Projektu dienas

15. līdz 17. februārim skolā notika Projektu dienas. Šī gada projektu dienu temats bija Ekotūrisms un enerģija. Skolēniem bija iespēja tikties ar dažādu nozaru speciālistiem. Sākumskolas skolēni tikās ar LVM Meža atjaunošanas un kopšanas speciālisti Edīti Jankovsku, 5. – 6. klašu skolēni devās uz Zemgales EKO un Zemgales reģionālo vides pārvaldi. 7. – 8.klašu skolēni un skolotāji tikās ar Jelgavas novada piparmētru audzētāju Lolitu Dugi un A/S Sadales tīkli pārstāvjiem.
Projektu dienas noslēdzās ar akciju – Džemperu dienu – taupīsim enerģiju.

Paldies visiem skolēniem un skolotājiem par aktīvu darbošanos projektu dienās!

“Balsis”

15.februārī Ozolniekos notika vokālās mūzikas konkurss “Balsis”, kurā piedalījās Kalnciema vidusskolas dziedātāji. Konkursā mūsu skolas dziedātājiem bija labi rezultāti rezultātus:
II pakāpe – 1. – 4.klašu zēnu ansamblim;
II pakāpe – 5. – 9. klašu meiteņu ansamblim;
III pakāpe – 1. – 4. klašu meiteņu ansamblim.

Paldies skolotājām Maritai Sondorei un Gunitai Jurelonei par ieguldīto darbu!

 

Iniciatīva Latvijas simtgadei

“Nacionālo dārgumu jaunatklāšana”

      Gaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienu, Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu jaunieši nolēmuši pasniegt dāvanu Latvijai – Patriotisma laika kapsulu, kas tiks radīta trīs gadu laikā iniciatīvas “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” ietvaros. Lasīt tālāk…

Sveču darbnīca

2. februārī Radošajā mājā notika Sveču darbnīca, kurā piedalījās 4. un 5. klašu skolēni.
 

Jelgavas un Ozolnieku novadu skolēnu Skatuves runas konkursā piedalījās 3.klases skolniece Alīna Ivanova. Konkurss  notika  2 kārtās. No 54 dalībniekiem uz otro kārtu izvirzīja 16 skolēnus. Alīna bija to skaitā. Pēc otrās kārtas rezultātu paziņošanas žūrija piešķīra  6 dalībniekiem tiesības pārstāvēt novadu Zemgales reģiona skatuves runas skatē Bauskā. I pakāpes diplomu un šīs tiesības izcīnīja arī Alīna Ivanova.

Konkursam mazo mākslinieci sagatavoja skolotāja Inga Feldmane.

konkurss “Gribu būt mobils”

 

Šogad jau desmito reizi Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicināja 6. – 8. klašu skolēnus mobilizēties un piedalīties izglītojošā un interesantā konkursā topošajiem un esošajiem velosipēdistiem un mopēdistiem par ceļu satiksmes drošību – „Gribu būt mobils!”.

Konkurss notika četrās kārtās:

Lasīt tālāk…

2016.gada 28.decembrī mūsu skolā radošā pieredzes apmaiņā viesojās Rīgas 6.vidusskolas sākumskolas skolotāji.

Svētrīts skolā.

22.decembrī skolēni un skolotāji pulcējās Lielajā zālē uz Ziemassvētku svētrītu. Visus uzrunāja Jelgavas Sv. Annas evanģēliski luteriskās draudzes mācītājs Kaspars Kovaļovs un Jelgavas novada pašvaldības deputāts Edgars Turks.
Skolēni pie eglītes saņēma diplomus par labām un teicamām sekmēm mācībās, par sasniegumiem konkursos un sportā.

 

Lasīt tālāk…

Sveicam Dižās stāstnieces!

26. novembrī Rīgā, Latviešu Biedrības namā, notika Stāstnieku konkursa „Teci, teci, valodiņa” fināls, kurā mūsu skolu pārstāvēja 3.klases skolniece Alīna Ivanova un 9. klases skolniece Kristīne Švalbe.

Alīna stāstīja lietuviešu tautas pasaku „Kaķenauska kungs” un 1.-3.klašu  grupā ieguva augstāko novērtējumu (29 no 30 punktiem) un Dižās stāstnieces titulu( 1.pakāpes diplomu), kļūdama par žūrijas komisijas favorītu. Alīna Rīgā startē jau otro gadu.

Kristīne šogad stāstīja evenku tautas pasaku „Sniedzes mātes dziesmiņa”, nodziedot arī šūpļa dziesmu evenku valodā. Žūrijas vērtējums jau otro gadu pēc kārtas – Dižā stāstniece( 1. pakāpes diploms).

Mēs lepojamies ar meiteņu panākumiem un sakām paldies vecākiem par atbalstu!

Folkloras skolotāja Dzintra Ķezbere.

Svētku koncerts

img_3606

Lasīt tālāk…

Konkurss “Skaistākie vārdi Latvijai”

Lasīt tālāk…

img_6179

Latviešu strēlnieku cīņu vietas dodas iepazīt 5.,6.,7.klase

11. novembrī 5.,6.un 7.klases skolēni ar saviem skolotājiem devās uz iepazīt Latviešu strēlnieku cīņu vietas un uzzināt vairāk par viņu gaitām Ložmetējkalnā. Vispirms devāmies uz IKSC ‘’Avoti”, kur sākās stāsts par strēlniekiem. Iepazinām dzīvi lazaretē, noklausījāmies stāstus par jauno strēlnieku sapņiem un sadzīvi. Tālāk mūsu ceļš veda uz Ložmetējkalnu un Antiņu kapiem. Mežs mūs sagaidīja piesnidzis un noslēpumains. Sildījāmies pie ugunkura un cepām desiņas, drosmīgākie uzkāpa tornī, klausījāmies stāstus un gājām lāpu gājienā.

Par šo interesanto pasākumu varam teikt paldies mūsu ceļabiedriem leitnantam Liepas kungam un medmāsiņām Emmai un Bertai.

Lāčplēša diena

Šogad Lāčplēša dienu 3.un 4.klase atzīmēja svinīgāk.
Mēs devāmies uz Rīgu – 11.novembra krastmalā aizdedzām svecītes,tad apskatījām svētkiem saposto Vecrīgu un devāmies pie Brīvības pieminekļa,lai vērotu Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi.
Noslēgumā apmeklējām prezidenta pili,kur varējām vērot goda sardzes maiņu.
Bijām ieguvuši gandarījumu un svētku sajūtu visiem turpmākajiem svētku pasākumiem.
Skolotājas Laila un Ineta.

Mārtiņdiena skolā

10. novembrī mūsu skolā notika ikgadējais Mārtiņdienas jampadracis. Savu preci tirdziņam bija sarūpējis liels pulks mazo tirgotāju, pulciņu dalībnieki gatavojās iepriecināt klausītājus ar jautrām izdarībām.

Lasīt tālāk…

martindienas_gt16

LU Fonda mecenāti 8.novembrī  pulcējās LU Lielajā aulā, lai sveiktu jaunos – 2016./2017. akadēmiskā gada stipendiātus. Kopā 19 LU Fonda stipendijas saņems 90 studenti, t.sk. arī 3 studenti no Jelgavas novada saņems Jelgavas novada pašvaldības stipendiju.

Lasīt tālāk…

4. novembrī Ozolnieku vidusskolā notika Nemateriālā kultūras mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programmas “Pulkā eimu, pulkā teku” Stāstnieku konkursa “TECI, TECI, VALODIŅA” Zemgales novada pusfināls.

dsc00239

Lasīt tālāk…

6.klases ‘’Putrings’’

 

Oktobris- putras mēnesis. Tajā piedalāmies arī mēs- 6.klase.

Šogad putras cītīgi vārīja meitenes, bet puiši ieradās jau pie skaisti saklāta galda, lai visi kopīgi nogaršotu putras un līdzi paņemtos ievārījumus.

 

Oktobra pēdējā nedēļā skolā bija apskatāma augļu un dārzeņu izstāde. Izstādē bija apskatāmi gan dabas veidotie, gan arī skolēnu veidotās rudens veltes.

5.klases putrings

5. klase ar klases audzinātāju Iritu Kulmani piedalījās putringā. Rolands, Sintija un Emīls vārīja mannā putru…

Lasīt tālāk…

5. klases labie darbi

Piektdien, 14. oktobrī devāmies uz zirgu fermu „Bērziņi” Valgundē. Mūs sagaidīja Kristīne un Aiva.  Meitenes izstāstīja darāmos darbiņus. Lasīt tālāk…

EKO karoga saņemšana

Jau trešo gadu Kalnciema vidusskola saņēma starptautisko EKO karogu. Šogad pasākums notika Rīgā zinātniskajā  bibliotekā. Pasākumā piedalījās skolas  direktore un  EKO padomes pārstāves Samanta un Kate.

Lasīt tālāk…

Skolas apkārtnes labiekārtošanas darbu noslēguma pasākums 6.oktobrī

Noslēgušies skolas teritorijas labiekārtošanas darbi.

Šajā gadā tika atjaunots sporta laukums, bērnu rotaļu laukums, uzstādīti āra trenažieri.

Tā trīs gadu laikā ir renovēta skola un labiekārtota tās apkārtne.

Paldies Jelgavas novada domei, kas daudz līdzekļu iegulda izglītības vides sakārtošanai.

Lasīt tālāk…

27.septembrī Jelgavas novada pašvaldība  godināja skolotājus, kuri 2015./2016.m.g. kopā ar saviem skolēniem sasnieguši augstus rezultātus dažādās mācību olimpiādēs un konkursos.

Ar Jelgavas novada pašvaldības pateicības rakstu par izciliem panākumiem skolēnu sasniegumu veicināšanā interešu izglītības konkursos tiks apbalvota Dzintra Ķezbere.

Izglītības pārvaldes atzinības rakstu par skolēnu sasniegumu veicināšanu mācību priekšmetu konkursos un skolēnu talantu attīstīšanu un sasniegumu veicināšanu interešu izglītības konkursos saņēma

Alvils Apsītis – vēstures konkursā “ 1.pasaules karam 100” 3.vieta

Arnis Kiŗšteins – mājturība un tehnoloģijas 8.klasei 3.vieta

Andžela Kozare- krieva valoda 7.-8.klasei 1.vieta

Attēlu galeriju var aplūkot šeit.

Rudens ekskursija 7. – 9. klasēm.

Šogad 7. – 9.klases, kopā ar skolotājiem I.Cauni, S.Belti, S.Lapāni un A.Kiršteinu devās Anikščai (Lietuvā). Apmeklēja lietuviešu dzejniekam … Lasīt tālāk…

1. – 4.klases ekskursija uz Līgatni

23.septembrī 1. – 4.klases devāmies izglītojošā -atraktīvā ekskursijā uz Līgatni un ciemos pie Līgatnes karošu meistara.
Ekskursijas laikā apkatījām …

Lasīt tālāk…

4.klases rudens pārgājiens

Par tradīciju jau kļuvis mūsu klases rudens pārgājiens kopā ar vecākiem. Šoreiz mūsu izvēlētais maršruts bija- … Lasīt tālāk…

5. un 6. klase dodas ekskursijā uz Degoles pienotavu

23. septembrī 5. un 6. klase devās ekskursijā uz Degoles pienotavu vērot ražošanas procesu. Pienotava ražo dabīgus piena produktus un ir saņēmusi zaļās karotītes sertifikātu – kvalitatīvs produkts. Degustējām eko produkciju – dažādus svaigos sierus, jogurtu, skābpiena dzērienu “Airāns”.

Lasīt tālāk…

Ekskursija uz Tērveti (5-6gadīgie)

23.septembrī, kad visi brauca ekskursijās, arī  mēs-5-6 gadīgie devāmies savā pirmajā kopīgajā izbraucienā uz Tērveti. Bija jauks laiks un mēs izbaudījām kopābūšanas prieku, jautrošanos un iepazinām vēl neatklātu pasauli. Paciemojāmies Rūķa darbnīcā, mācījāmies sarežģītu darbarīku nosaukumus, satikām labo Raganu, kura cienāja ar “zaķu spirām” un pārbaudīja, cik mēs esam gudri.

Lasīt tālāk…

Eiropas sporta nedēļas ietvaros.

esn_01

Nodarbības baseinā 3. Klasei.

22.09. Volejbola stafetes zēnu un meiteņu komandā.( 5.-12. kl.)

esn_05

22.09. Volejbola turnīrs 5.-12. kl. un skolotāju komanda.

5.-8.kl. grupā uzvarēja 7. klase ( Gvido, Miks, Jānis, Elizabete, Viktorija.

9.-12. Kl. un skolotāji. Uzvarēja skolotāji ( S. Belte, I.Āboliņa, A.Apsītis, I.Kulmane palīdzēja Diāna un Miks).

esn_06

23.09. Olimpiskā vingrošana.

21. septembrī „Tautas bumbas ” turnīrs 2.-4.klasei.

1. Vieta – 4.klases komandai.

macibu-gada-plans-16_17

Dzejas dienu mākonī ar dzejnieku Hariju Krūzi

 

Dzejas nedēļas noslēgumā 16.septembrī mūsu skolā viesojās dzejnieks jelgavnieks Harijs Krūze, kura dzejas auditorija ir ļoti plaša – sev atbilstošas noskaņas un tēmas viņa dzejā var sameklēt gan bērni, gan pieaugušie. Dzejnieks savulaik strādājis žurnālos „Ezis” un „Dadzis”,  pašlaik ir iznākuši 2 dzejoļu krājumi. Tikšanās izvērtās ļoti interesanta un atraktīva, jo H.Krūzes  dzejā līdzās nopietnībai sprēgāja humora dzirkstis, ko latviešu dzejā ir grūti sameklēt.

Lasīt tālāk…

16.septembrī notika Jelgavas novada un Ozolnieku novada 49.skolēnu sporta spēļu apbalvošanas pasākums.

Lielo skolu grupā kopvērtējumā Kalnciema vidusskola ieguva 3. vietu (1.vieta A grupā, 2.vieta D grupā un 3.vieta C grupā).

Paldies skolēniem par augstajiem rezultātiem un sporta skolotājiem par ieguldīto darbu.

Galeriju var aplūkot šeit.


Kalnciema vidusskolā 23.septembris

ekskursiju diena

back-gallery-for-tour-bus-clipart-o5ebhg-clipart

6.septembrī skolā notika jautra izrāde bērniem “Sunītis un kaķīte”,pēc izrādes notika foto sesija ar izrādes varoņiem.

wp_20160906_11_05_59_pro

Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

2.septembris – Sportisko aktivitāšu un radošo darbnīcu diena

Otro skolas dienu Kalnciema vidusskolas skolēni un skolotāji aizvadīja izmēģinot savus spēkus piepūšamajās atrakcijās un radošajās darbnīcās.

DSCF7989
Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

“Asteres košas dārzos kad zied,

Gājputnu klaigas gaisā kad skan,

Vasara projām tad steidz,

Skola bērnus atkal jau sveic.

Koši ziedi un skanīgi smiekli,

Mīļas, biklas un smaidīgas sejas

Atviz gaiteņos, atspīd ejās.”

(L. Liepdruviete.)

1.septembris – Kalnciema vidusskolā!

Sveicam skolēnus, vecākus un pedagogus Zinību dienā!


Zinību dienas svinīgā līnija

Kalnciema vidusskolā

1.septembrī plkst. 9:20

Fall-leaves-fall-clip-art-autumn-clip-art-leaves-clip-art-clipart

 

 


 

plakats_aizsardibas maciba_REVIDEJAMS

Vasaras radošās darbnīcas

No 06.06. – 10.06.skolā pulcējās sākumskolas skolēni,lai piedalītos vasaras radošajās darbnīcās.

DSC_0669
Šogad tika gatavoti trauki no papīra, trauku paliktnīši,ziedi, makšķerkāti un zivis.Kopā vingroja, dziedāja un gāja rotaļās.
Skolēni tika iepazīstināti ar ķīmijas un fizikas pasauli.Ekskursijas vietā devās pārgājienā.
Paldies visiem skolotājiem,kuri vadīja šīs nodarbības.
Sākumskolas MK vad. L.Ļaksa

Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

Folkloras kopa “Sudrabiņš” folkloras svētkos Saldū.

IMG_4556

2016. gada 21. un 22. maijā Saldū notika XXXII bērnu un jauniešu folkloras svētki “Pulkā eimu, pulkā teku”, kas kopā pulcināja 1431 dalībnieku no 88 folkloras kopām no visiem Latvijas novadiem. Folkloras svētku tēma bija “Zirgs un zirgošanās latviešu folklorā”. Tā norāda uz mantoto pieredzi, kas saistīta ar lauku sētu un tās galveno darbaspēku zirgu, tā apdziedāšanu dainās un izzināšanu citos folkloras materiālos. .
Folkloras kopas “Sudrabiņš” dalībniekiem šajos svētkos bija iespēja piedzīvot svētku gājienu, piedalīties Brīvdabas koncertā ar programmu “Iesim mēs, māsiņas, zirdziņus ganīt”, atbalstīt kopas dalībnieci Amandu Bulu laureātu koncertā, piedalīties Zemgales novada programmā Kalnasētas estrādē. Un kur nu vēl atrakcijas, interaktīvās darbnīcas un mājupceļā izsmaržots Dobeles ceriņu dārzs!
Paldies dalībniekiem par izturību, skolotājai Sanitai Lapānei par kopas karoga darināšanu un palīdzību svētkos, paldies Amandas mammai un pārējiem vecākiem, bez kuru atbalsta viss nebūtu bijis tik labi, kā bija!

Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

gimenes_diena

Kalnciema vidusskola aicina  5-gadīgos bērnus apgūt pirmskolas izglītību mūsu skolā un skolēnus mācībām skolā no 1.-12.klasei.

10.klasei piedāvājam apgūt gan vispārējo vidējo izglītību, gan profesionālu vidējo izglītību “ Valsts aizsardzības mācība “.

Vecāku sapulce bērnu vecākiem, kuru bērni mācīsies 5-gadīgo bērnu grupā un 1.klases bērnu vecākiem ceturtdien, 19.maijā plkst. 16.00.

“Ēd atbildīgi”

Skolā 7.aprīli viesojās no Vides fonda Latvijas ekoskolu koordinators Daniels Trukšāns un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra lektore Lāsma Ozola. Viesi vairāk kā divas stundas iepazinās ar skolnieku projekta darbu prezentācijas, kas tika pētītas saistībā ar skolas projektu “Ēd atbildīgi”.Šajā mācību gadā kā prioritāte projektu darbiem bija pārtika. Tika pētītas pārtikas produktu grupas – gaļa ,piens ,milti ,zivis augļi, saldumi, kakao, uc. Projeta “Ēd atbildīgi” ietvaros skolēni klausijās divas lekcijas par ” Ēd atbildīgi” projekta virzieniem, kā arī ” Mūsdienu pārtika globālajā pasaulē”.
5.maijā skolēnus izglītos gan ar lekciju par pārtikas izvēli pusaudžiem, kā arī praktiskās nodarbības, kā gatavot veselīgus našķus vadīs Dita Lase.

12967542_558024897702171_2657882597567049677_o

Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

LVM “Koka meistarstiķi’

Skola jau vairākus gadus darbojas LVM vides izglītības programma “Mammadaba”. Šogad jaunums mājas darbs – “Koka meistarstiķi’.

DSCF5811

 

Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

Videi draudzīga ēšana

5. maijā notika izglītojošās lekcijas,kā arī praktiskās nodarbības-ēdienu gatavošanā, saistībā ar Vides izglītības fonda projektu ‘Ed atbildīgi” 7. -10.klases skolēni ieguva jaunas zināšanas sadarbībā ar lektori Ditu Lasi par videi draudzīgu ēšanu. Praktiskajās nodarbībās 8.klases meitenes pagatavoja vairākus vēselīgus ēdienus.

DSCF5260Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

 

Jelgavas Ģederta Eliasa vēstures un māklas muzejā 4. klase pinveidoja savas zināšanas vizuālājā mākslā

DSCF5048

 

Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

“Anekdošu I olimpiāde”

Šogad 30. aprīlī skolā pirmo reizi veiksmīgi sākas jauna tradīcija par godu smieklu mēnesim -“Anekdošu I olimpiāde”. Piedalījās 36 dalībnieki.

DSCF4769

 

Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

7.klase šogad devās uz Pasaku nakts svētkiem Tērvetes dabas parkā jeb Valpurģu nakti. Kā arī pieveica godam “Gaisa trasi”.

DSCF4999

 

Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

Vides ekspedīcija

20160509_113610

30.aprīlī Vides zinību pulciņa dalībnieki kopā ar skolotāju Sanitu Lapāni un citiem Jelgavas novada vides pētniekiem devās ekspedīcijā pa Ieriķu, Cecīļu un Amatas dabas takām Vidzemē Amatas novadā.

Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

IMG_4489

29. aprīlī Vides zinību pulciņa dalībnieki – L. E. Rumpe, S. Zandovska, E. Grīnberga, L. D. Hihalovskis, T. Jankovskis – piedalījās Vides izglītības pasākumā “Burto dabā, vidē, visumā…” Kalnciema vidusskolas sagatavoto uzdevumu “Skaisti dziedi lakstīgala..”, kurā bija jāatpazīst putnu balsis vadīja I. Rumpe un D. Votinovs. Par piedalīšanos Vides izglītības pasākumā komanda ieguva Atzinības rakstu un iespēju doties ekspedīcijā uz Amatas upes apkārtni.

Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

3.klase pilnveidoja savas zināšanas vizuālās mākslas mācību stunda Jelgavas Ģederta Eliasa vēstures un mākslas muzeja. Apmeklēja arī Jelgavas pils muzeju un kapenes

DSCF4771

 

Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

Jelgavas novada skolu Teātru diena

​27.aprīlī Kalnciema vidusskolas dramatiskais pulciņš piedalījās Jelgavas novada skolu Teātru dienā. Pasākumā piedalījās dalībnieki no 8 skolām. Kopā varējām skatīties 6 izrādes. Kalnciema vidusskolas dramatiskais pulciņš rādīja uzvedumu ” Kas man par to būs?” . Izrādē darbojās 9 mazie aktieri – A. Ivanova, K. Jansone, K. Jansons, L. Jansone, K. Vanaga, V. Švalbe, M. Lasenbergs, M. Žunda, P. Bērziņa.

DSCF4562

Lielā talka – 2016

Kalnciema vidusskolas skolēni un skolotāji 22.aprīlī darbojās Lielās talkas ietvaros. Talkotāji sakopa skolas apkārtni un ierīkoja garšaugu dobi.IMG_1004

Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

Jelgavas novada tautas deju kolektīvu skate Jēkabnieku kultūras namā

22.aprīlī Kalnciema vidusskolas divi deju kolektīvi piedalījās Jelgavas novada tautas deju kolektīvu skatē Jēkabnieku kultūras namā.​ Skatē kopumā divās dienās piedalījās 24 kolektīvi 454 dalībnieki.

Skates rezultāti:

1.-2. klašu deju kolektīvs no 50 iespējamiem punktiem saņēma 46 punktus un izcīnīja Augstāko pakāpi.IMG_6148

3.-4. klašu deju kolektīvs ieguva skatē 43 punktus un saņēma 1. pakāpi.IMG_6153

Paldies dejotājiem par labo sniegumu skatē!

Zemes diena

Zemes diena ir diena, kurā visā pasaulē notiek dažādi pasākumi, lai palielinātu cilvēku informētību un izpratni par Zemes dabisko vidi. Katru gadu Zemes dienu atzīmēta 22. aprīlī vairāk nekā 193 valstīs katru gadu. 2009. gadā Apvienoto nāciju organizācija 22. aprīli noteica par Starptautisko Zemes dienu. Jau vairākus gadus skolā tiek atzīmēta šī diena . Šogad saistībā ar projektu “Edam atbildīgi”, zemei tikā dāvināts upeņu krūms.

 

DSCF5706Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

 

2016.gada 8.aprīlī notika Jelgavas un Ozolnieku novadu 1.-4.klašu konkurss “Tauriņu balsis” Zaļenieku TN, kur ieguvām 1. pakāpi, par ko esam ļoti lepni.Tikām izvirzīti uz Zemgales reģiona koru skati.
2016.gada 14.aprīlī notika Zemgales reģiona 1.-4.klašu koru konkurss “Tauriņu balsis”, kurš risinājās Jelgavas 4. vidusskolā. Piedalījās 21 koris no Zemgales, kā arī daži no Kurzemes. Ieguvām 2. pakāpes diplomu.
20160408_113737

 

Jelgavas un Ozolnieku novada 49. skolēnu sporta spēļēs volejbolā “D” grupas meitenes izcīnīja III vietu.

abvm_1

Komandas sastāvs: Veronika Čakša, Laura Ita Jēgermane, Katrīna Kārkliņa, Elīna Strazdiņa( 4.kl.), Gabriela Raģe, Laura Maļavko, Marta Žunda, Amanda Bula(5.kl.), Justīne Vaivode, Elīna Briede (3.kl.).

Sporta skolotājas – Irita Kulmane un Sarmīte Belte.

Vairāk attēlu šeit.

«Dziesmu dziedu, kāda bija» Zemgales pusfināls

31.martā Ozolnieku vidusskolā notika tradicionālās dziedāšanas konkursa «Dziesmu dziedu, kāda bija» Zemgales pusfināls, kas pulcēja ap 40 dziedātāju no Staļģenes, Kalnciema, Ozolnieku, Glūdas, Līvbērzes, Svētes un Iecavas folkloras kopām.

Konkursā mūsu skolu ar labiem panākumiem pārstāvēja 5 folkloras kopas “Sudrabiņš” meitenes: 4. klases skolniece Selīna Votinova, 5. klases skolnieces Amanda Bula, Gabriela Raģe, Laura Maļavko un Anna Ruskule, iegūstot Lielās dziedātājas titulus.

Amanda Bula izcīnīja tiesības doties uz Rīgu, kur aprīļa pēdējā nedēļā Rīgas Tehniskās universitātes zālē notika konkursa fināls. Amandas spēcīgais dziedājums tika atzinīgi novērtēts, konkursā viņa ieguva «Dižās dziedātājas» nosaukumu un I pakāpes diplomu.

Jāpiebilst, ka Amanda šo nosaukumu iegūst otro gadu.

Folkloras kopas vadītāja Dzintra Ķezbere.

Jelgavas un Ozolnieku novada 49. skolēnu sporta spēļu volejbola čempioni

49skolenusportaspeluvolejbols

Markuss Kārkliņš, Emīls Šuneiko, Kristaps Zīle( 4.kl.), Alans Zaharovs, Mārcis Lasenbergs, Rolands Gailis, Pauls Oļševskis, Daniels Krēsliņš(5.kl.), Ritvars Sluga (3.kl.).

Sk. Sarmīte Belte un Irita Kulmane.

Meža dienas un Lieldienu pasākums mežā

DSCF3642

 

Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

Jelgavas novada un Ozolnieku novada vizuāli un vizuāli plastiskās mākslas konkurā “Manas mājas”laureāti

Folkloras kopa “Sudrabiņš”

Kalnciema vidusskolas folkloras kopai „Sudrabiņš”(vadītāja Dzintra Ķezbere) šis mācību gads aizritēja, apgūstot dziesmas, rotaļas, pasakas, anekdotes un stāstus par zirgiem. Dalībnieki apzināja arī jādināmās dziesmiņas, ko mammas un tēti dziedājuši katram bērnībāFolkloras_kopa__quot_Sudrabins_1 Lasīt tālāk…

2016.gada 23.martā mūsu skolas mazākie-5.,6.gadīgie brauca pie Lieldiena zaķa uz Ozolniekiem, lai ar savām dziesmām iepriecinātu citus mazos dziedātājus.

20160323_113909

22.marts – Pasaules ūdens diena

DSCF3543 Kopš 1993. gada 22. martā ik gadu tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena… Lasīt tālāk…

Atvērto durvju diena Kalnciema vidusskolā

Kalnciemavskspring

Jelgavas novada Kalnciema vidusskolā 10.klasei tiek  piedāvāta vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena mācību programma, kā arī programma ar profesionālu ievirzi   „Valsts aizsardzības mācība”. Šajā programmā papildus vidējās izglītības  obligātajiem mācību  priekšmetiem skolēni nedēļā  apgūst četras  stundas aizsardzības mācību un, beidzot vidusskolu, atestātā iegūst ierakstu par apgūto programmu. Lasīt tālāk…

Prieka vitamīns

DSC_0621Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

 

2.klase dodas izzināt Jelgavas torni

DSCF3094Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

 

2.klase dodas uz Jelgavas Ģederta Eliasa mākslas un vēstures muzeju mācību stundu vizuālajā mākslā.

DSCF3070Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

 

Lidija Ella ( Lydia Ella)

Skolā pie mums ciemojās no ASV mūziķe, aktrise un modele, kā arī- matemātiķe un analītiķe Lidija Ella (Lydia Ella).DSCF2994(1) Lasīt tālāk…

Jauno vides pētnieku forums.

26.februārī Aizupes pamatskolā notika Jauno vides pētnieku forums “Skolēni eksperimentā”. No Kalnciema vidusskolas forumā piedalījās 8.klases skolniece Kristīne Švalbe. Kristīne prezentēja savu pētījumu “Medus kā cukura aizvietotājs” (darba vadītāja Sanita Lapāne) un ieguva 2. vietu Jelgavas novada vides pētnieku forumā.

Skol_eksp_16

Februāris sveču mēnesis

DSC_1196

Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

Karjeras diena.

Kalnciema vidusskolas 6 jaunieši dodas uz Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskolu apgūt prasmes ģipša mozaīkas veidošanā , kā arī iegūt informāciju karjeras izaugsmei ERASMUS+ programmā. Jaunieši veidoja tējas paliktnīšus, kurus izstādīs tējas namiņā Elejā.

Vairāk attēlu var aplūkot šeit.20160224_134943

Ekoskolu Ziemas forums

Zināšanas, prasmes un piedzīvojumi – Ekoskolu Ziemas forumā.

No 26. līdz 28. februārim Kalnciema vidusskolas eko padomes skolēni
Egija Grinberga un Agnese Jekševica kopā ar skolotāju Lieni Ābomu dosies uz
Ekoskolu Ziemas forumu.

Sīkāk šeit.

EZF plakāts

Zemgales reģiona čempioni A grupā

zemgales_regiona_cempioni
Zemgales reģiona čempioni : Raivis Caune, Pauls Jansons, Ēriks Strautnieks, Andrejs Kvetens, Ervīns Āboms, Alvis Fiļimonovs, Alvis Feldmanis.
Sporta skolotāja Sarmīte Belte.

Jelgavas un Ozolnieku novada ‘’Drošo, veiklo” stafešu kausu (1. vietu) izcīnīja Kalnciema vidusskolas komanda!

droso_veiklo_stafete

 

Mārtiņš Putenis, Daniels Jansons, Justīne Vaivode (3.kl.),

Laura Ita Jēgermane, Veronika Čakša, Katrīna Kārkliņa, Kristaps Zīle, Emīls Šuneiko, Markuss Kārkliņš (4.kl.),

Marta Žunda, Amanda Bula, Edvards Apsītis (5.kl.).

Sporta skolotāja: Irita Kulmane.

image

 

3.vieta volejbolā un tautas bumbā

Miks Fiļimonovs,Edgars Gailis, Ēriks Strautnieks, Gvido Šulcs, Ņikita Mihaļcevičs, Ričards Babris, Indars Markots

Paldies tiesnešiem:

Alvim Fiļimonovam, Raivim Caunem, Andrejam Kvetenam, Egijai Grīnbergai, Diānai Maļavko, Aleksai Jaunzemei.

Barikādēm – 25

barikadem_25

Atceres pasākums skolas pagalmā 20.01.2016

Šeit var aplūkot attēlus

Lasīt tālāk…

Jelgavas un Ozolnieku novada sporta spēles

Jelgavas un Ozolnieku novada sporta spēlēs

“Tautas bumbā” III vietu  izcīnīja “ D ” grupas zēni.

tautas_bumba Lasīt tālāk…

Ziemassvētku koncerts

DSC_0080Vairāk attēlu var aplūkot šeit.

 

Grega festivāls

9.decembrī Nacionālajā bibliotēkā viesojās Džefs Kinnijs, ,,Grega dienasgrāmatas’’autors.

Šajā festivālā un plakātu konkursā piedalījās arī mūsu skolas 5.klases komanda.20151209_110918

Lasīt tālāk…

Jelgavas novada un Ozolnieku novada 5.-6.klašu skolēnu erudītu konkurss ,,Mazs bij’ tēva novadiņis…’’

26.novembrī 5.klases komanda devas uz Aizupes pamatskolu, kur notika erudītu konkurss.

20151126_100049 Lasīt tālāk…

Jelgavas un Ozolnieku novadu sākumskolas MA pieredzes apmaiņas seminārs

2015.gada 3.decembrī Kalnciema vidusskolā notika Jelgavas un Ozolnieku novadu sākumskolas MA pieredzes apmaiņas seminārs.DSC_0478

Lasīt tālāk…

Atklāj Kalnciema vidusskolas teritoriju pēc labiekārtošanas

20151117151320_dsc_0966
17. novembrī  atklāta Kalnciema vidusskolas teritorija pēc tās labiekārtošanas. Darbu gaitā sakārtota lietus kanalizācija, atjaunots un ierīkots apgaismojums skolas teritorijā,  kā arī izbūvēts žogs, celiņi  un stāvlaukums. Vairāk attēlu šeit.

Zemgales novada stāstnieku konkursa „Teci, teci, valodiņa” pusfināls

 

stastnieki2015

6.novembrī Ozolnieku vidusskolā notika Zemgales novada stāstnieku konkursa „Teci, teci, valodiņa” pusfināls.

Lasīt tālāk…

Mārtiņdienas gadatirgus “Iegādājies un nobaudi vietējo ražojumu”

DSCF1898

Vairāk attēlus var aplūkot šeit.

Globālās Rīcības diena

DSCF1617

Globālās Rīcības diena notika 5.Novembrī. Kalnciema vidusskolas skolēni devās uz Jelgavas novadu un Jelgavu. Mūsu zibakcijas devīze ir – Ēd atbildīgi,ēd vietējo! Kurā popularizējām mūsu pagasta audzētos dārzeņus un augļus ( ķiploki,sīpoli,burkāni,āboli u.t.t.) Skolas skolēni un skolotāji sagādāja mājās pašu audzētus dārzeņus un augļus ,kurus mēs dalījām iedzīvotājiem un veicām aptauju,kuru rezultāti ir šādi…

Lasīt tālāk…

Olimpiskā diena 2015

Jau otro gadu visā Latvijā notiek Olimpiskā diena, kura aizsākas ar Olimpisko rīta vingrošanu.

Lasīt tālāk…

“Me&You” jeb “Es&Tu”

Starptautiskā projekta “Me&You – North&South” ietvaros 25. septembrī Kalnciema vidusskolas vecāko klašu skolēniem notika darbnīca par dzimumu dabu “Es& Tu”.

Lasīt tālāk…

Starptautiskā putras diena 2015

Jau otro gadu skola aktīvi piedalās Starptautiskā putras diena 2015 un tiekam 100, kas saņem balvas no Rīgas dzirnavnieka.

20151016_140100

Lasīt tālāk…

Miķeļdiena 2015

Miķeļdiena ir latviešu rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki.20150929_115646

Lasīt tālāk…

Svinot Kalnciema vidusskolas jubileju skolēni un skolotāji tikās ar bijušajiem skolotājiem (Attēli)

Svinot Kalnciema vidusskolas 175 gadu jubileju skolēni un skolotāji tikās ar bijušajiem skolotājiem.

Lasīt tālāk…

Tikšanās ar mūsu skolas absolventu Dāvi Beitleru (Attēli)

16. septembrī par godu skolas jubilejai notika tikšanās ar mūsu skolas absolventu Dāvi Beitleru.Dāvis ir arī autors grāmatai par Kalnciema vidusskolas vēsturi – «Gaismas pils meža ielokā»

Lasīt tālāk…

Dzejas dienu pasākums Zaļeniekos (Attēli)

Š. g. 11. septembrī mūsu skolas 8.-12. klašu skolēni apmeklēja Dzejas dienu pasākumu Zaļeniekos, izcilās domātājas un dzejnieces Aspazijas dzimtās mājas Zaļenieku pagasta “Daukšās”. Lasīt tālāk…

Aizputes brauciens kopā ar Kristīni Kodi (Attēli)

4.Septembrī Kalnciema Vidusskolas skolēni –

Samanta Grūbe 10.klase, Sandijs Lasenbergs 11.klase, Estere Jūlija Karpoviča 9.klase, Amanda Grūbe 8.klase

Devās kopā ar Jaunatnes lietu speciālisti Kristīni Kodi un jauniešu komandu uz Aizputes Jauniešu centru. Lasīt tālāk…

Akcija ” Atpakaļ skolā”

Akciju „Atpakaļ uz skolu” 2007. gadā uzsāka Vācija, kas tajā laikā bija prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē. Akcija vainagojās panākumiem un jau 2008. gadā tā pirmo reizi tika īstenota arī Latvijā.

Lasīt tālāk…

Pasākumi aprīlī

2.04 Lieldienu pasākumi skolā
2.04. Vecāku diena Kalnciema vidusskolā
8.04. Eko pasākums – putnu būrīšu izlikšana
8.04. Leļļu teātra izrāde ” Upe”
8.04. Nodarbība vecākiem – no projekta ” Atbalsta pasākumu kompleksa izveide un ieviešana”
24.04 Eko pasākums – Vides un apkārtnes sakopšana – Pavasara talka
28.04. Pasākums no cikla – ” Atpakaļ uz skolu” – Kalnciema vidusskolā viesojas absolvente Inita Kļaviņa

12. klases ekskursija

17. martā 12.klase bija mācību ekskursijā uz Jēkaba Prīmaņa muzeju. Jauniešiem bija izglītojoša lekcija ar mērķi informēt par veselīga dzīvesveida nozīmi,par pareizu pieeju sava ķermeņa iepazīšanai.
Programmas laikā jaunieši tika iepazīstināti ar organisma uzbūvi, orgānu sistēmu funkcijām, kaitīgo vielu(alkohols, narkotikas, tabaka) ietekmi uz organismu. Ekskursiju organizēja Veselības mācības skolotāja Līga Štrausa.

Lasīt tālāk…

Veselību veicinošu skolu tīkls

25.februārī skolotāja Līga Štrausa bija uz Slimības un profilakses kontroles centra organizētu informatīvu semināru par Veselību veicinošu skolu tīkla atjaunošanas darbību.

Semināra mērķis bija informēt par SPKC veikto pētījumu par skolas vecuma bērnu veselību ietekmējošiem paradumiem un skolo vidi pārskats, kā arī par Veselību veicinošo skolu tīkla organizatorisko struktūru un mērķiem, kritērijiem un ieguvumiem iesaistoties tīklā.

Seminārā uzstājās Goof Buijs Eiropas Veselības veicinošo skolu tīkla menedžeris no Nīderlandes, informējot par SHE pamatprincipiem, veselības veicināšanas nozīmi skolā, kā arī par SHE darbību citās valstīs.

Lasīt tālāk…

Zināšanu lavīna Ekoskolu vides forumā

Kalnciema vidusskolas aktīvie ekopadomes jaunieši Sandijs Lasenbergs, Dina Freimane, Endija Smikarste kopā skolotāju L.Ābomu no 20. līdz 22. februārim piedalījās Vides izglītības fonda un Ulbrokas vidusskolas, Ekoskolu ziemas forumā, kas pulcēja 180 dalībniekus – skolotājus un skolēnus, no vairāk kā 40 dažādām Latvijas izglītības iestādēm, kas iesaistījušās Ekoskolu programmā.

Lasīt tālāk…

Eko skola

Kalnciema vidusskola aktīvi piedalās Eko skolu programmas īstenošanā. Pagājušajā mācību gadā skola ieguva Eko skolas nosaukumu un šogad – 3.oktobrī pie skolas tika pacelts starptautiskais Eko skolu Zaļais karogs. Skola karogu saņēma 1.oktobrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā, kur Ekoskolu apbalvošanas pasākumā pulcējās ap 400 izglītības iestāžu pārstāvji, lai gūtu apliecinājumu savam darbam vides izglītības un ilgtspējas veicināšanā, kā arī vienotos kopīgā draudzības akcijā.

Lasīt tālāk…