Mammadaba

Skolām pavasaris ir kā zemniekam ražas laiks, visu mācību gadu cītīgi strādāts, lai pavasarī būtu prieks par padarīto. Jau vairākus gadus AS “Latvijas valsts meži” Mammadaba meistarklase piedzīvo simbolisku izlaidumu, kuru skolēni un pedagogi ar nepacietību gaidām. Ar nezūdošu prieku un aizrautību Kalnciema vidusskolas skolotāji mācību gada laikā veda bērnus dabā, mācīja par to un ieguva ne tikai zināšanas, bet arī pozitīvas emocijas, smēlās dabas doto prieku, lai kļūtu par Starptautiskās vides izglītības fonda (Foundation For Enviromental Education – FEE) programmas Learning About Forests (“Izzini mežu”) Mammadaba meistarklases meistariem. Šogad mūsu skolā Mammadaba meistarklases meistari ir 8 skolotāji. Starp 151  skolu īpašos vēstniecību meistarības meža kociņus šogad saņēma 41 Mammadaba meistarskola, šajā skaitā arī esam mēs Kalnciema vidusskola, lai  turpinātu audzēt simboliski savu skolas meistarmežu. Šogad LVM izstrādāja jaunu Mammadaba meistarklases nolikumu. Šoreiz meistarklasē aicināja veikt trīs meistardarbus – āra meistarstundu, koka meistarstiķi un meža meistardienu. Ar aizrautību tika pētīti koki tuvākā Klīves mežsaimniecības teritorija kopā ar meža atjaunošanas un kopšanas speciālisti Edīti Jankovsku. Tika gatavoti koka darbi – mākslas objekti koka puķes skolas teritorijā, kas priecēs garāmbraucējus, kā arī 100 gadīga koka celms, kas izaudzējis sev puķu cepuri. Kalnciema vidusskola turpinās sadarbību ar LVM, jo uzskatām, ka tā ir iespēja mācību procesu vadīt saskaņā ar mūsu skolas vērtībām, dažādot skolēnu ikdienu, dzīvot saskaņā ar dabu, aicinot būt radošiem, un rūpēties par mūsu dabu!mammadaba29206106

AS „Latvijas valsts meži” un IZM Valsts izglītības satura centra draudzīgās vienošanās rezultātā ar kopīgu mērķi tuvināt skolas dabai par Mammadaba vēstniecībām ik gadu akreditē tās Latvijas zaļākās skolas, kuras mācību gada laikā aktīvi piedalās AS „Latvijas valsts meži” īstenotajā vides izglītības programmā „Izzini mežu” un meža izziņas aktivitātēs iesaista visvairāk skolēnu, dodas dabas sakopšanas talkās, izliek putnu būrīšus, stāda mežu, piedalās Meža olimpiādē, apciemo Mammadaba objektus un vispusīgi integrē vides izglītību skolas darbā „Mammadaba Meistarklases” ietvaros.
2012./13. mācību gadā Mammadaba vēstniecības titulu Zemgalē sīvā konkurencē ieguva Kalnciema vidusskola. 2.septembrī pie Kalnciema vidusskolas svinīgi tiks pacelts Mammadaba karogs.
Mammadaba vēstniecība ļauj izzināt mežu un baudīt dabas klātbūtni skolā. Mammadaba vēstniecību skolu skolotāji un skolēni ir aicināti visa mācību gada garumā godam pildīt īpašos Mammadaba vēstnieku pienākumus saskaņā ar doto Zaļo godavārdu un pozitīvi iedvesmot līdzcilvēkus.
Pie Mammadaba vēstniecībām visa mācību gada garumā plīvos Mammadaba karogs, kā arī skolu bibliotēkās atradīsies īpašais Mammadaba vēstniecības stends ar grāmatām par mežu, meža vērtībām un apkārtējās vides jautājumiem no AS “Latvijas valsts meži” un mežzinātnes institūta “Silava”. Katras mežsaimniecības apsaimniekotajā teritorijā esošā Mammadaba vēstniecība atbilstoši akreditācijai iegūto titulu nesīs vienu mācību gadu, kura laikā tā darbosies kā reģionāls meža vides izglītības centrs.
2014.gada 30. maijā AS „ Latvijas valsts meži” pateicās Kalnciema vidusskolai par radošo un zaļo sadarbību visa mācību gada garumā, vispusīgi integrējot vides izglītību skolas darbā. Mammadaba skolotāji gada laikā devušies mežā, lai asinātu prātu vides izglītības kursos, savukārt skolēni aktīvi iepazinuši mežu, līdzdarbojoties Mammadaba meistarklasē (iegūti 12 Meistara nosaukumi), Meža karjeras dienā un Mammadaba Putnu ekskursijā.