konkurss “Gribu būt mobils”

Šogad jau desmito reizi Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) aicināja 6. – 8. klašu skolēnus mobilizēties un piedalīties izglītojošā un interesantā konkursā topošajiem un esošajiem velosipēdistiem un mopēdistiem par ceļu satiksmes drošību – „Gribu būt mobils!”.

Konkurss notika četrās kārtās:

Pirmā kārta jeb priekšsacensības bija mācību vielas apguve jautājumu un atbilžu formā (filmētas reālas dzīves situācijas mijas ar jautājumiem un CSN skaidrojumu);

Otrā kārta – neklātienes sacensības, kurās piedalījās visi, kas veiksmīgi startējuši priekšsacensībās (priekšsacensības veiktas bez kļūdām);

Trešā un ceturtā kārta – klātienes sacensības (pusfināls un fināls).

             Arī mūsu skolas 7. klases skolēni nolēma izglītoties, pārbaudīt savas zināšanas, prasmes un iemaņas ceļu satiksmes drošībā. Pieteicās 2 komandas no klases- “Foto radari”: Endijs Gribusts, Miks Fiļimonovs, Kristaps Markots, Dāvids Locāns un Gvido Šulcs un meiteņu komanda “Sirēnas”: Ance Annija Freimane, Stella Ance Kapeniece, Beate Elizabete Kokmane, Signija Zandovska un Viktorija Jegorova. 

             Zēnu komanda tika tālāk uz pusfinālu. Jelgavas reģiona pusfinālā piedalījās komanda no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Bauskas pilsētas pamatskolas, Ozolnieku vidusskolas, divas Bēnes vidusskolas komandas, Bauskas Bērnu un jauniešu centra, Jaunpils vidusskolas, Jelgavas Valsts Ģimnāzijas un Pūres pamatskolas komanda.                

Mūsu skolas komanda “Foto radari” ieguva godalgoto 2. vietu. Nedaudz pietrūka, lai tiktu finālā- septiņu spēcīgāko komandu sastāvā, kuras cīnīsies par galveno balvu!

Tā bija lieliska iespēja attīstīt skolēniem kā indivīdiem satiksmes drošības izglītības prasmes, zināšanas un vērtības, veidot sistemātiskās zināšanās bāzētu pareizu attieksmi pret savu un līdzcilvēku drošību ceļu satiksmē.

 

Skolotāja- konsultante I. Caune